دسته‌بندی نشده

درباره بیندور

امروزه صنعت گردشگری به عنوان یکی از بزرگ ترین و متنوع ترین صنایع جهان محسوب می گردد که در توسعه منافع اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی بسیار حائز اهمیت می باشد. در کشور گسترده ای همچون ایران ظرفیت های بسیاری برای گردشگری وجود دارد ولی به دلیل پراکنش ناهمگون و عدم معرفی و شناخت این اقالیم، فرهنگها، سنن و تنوع زیستی، بسیاری از این جاذبه های دیدنی همچنان ناشناخته مانده اند.

ﺩﺭ ﭼﻨﻴﻦ شرایطی ﻣﻌﻤﻮﻻ سامانه های نقشه محور به عنوان ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﻱ جامع در جهت تامین ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻴﺎﺯ به کمک گردشگران آمده ﻭ ﻓﺮﺁﻳﻨﺪ ﺗﺼﻤﻴﻢ ﮔﻴﺮﻱ ﺭﺍ  برای آنها در بسیاری از جنبه ها مانند ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻣﻘﺼﺪ ، ﺍﺳﻜﺎﻥ ﻭ… ﺗﺴﻬﻴﻞ ﻣﻲﻧﻤﺎﻳﺪ.
در همین راستا تیم اجرایی پلتفرم گردشگری بیندور با شعار دور و برت رو بهتر ببین برآن شد تا یک سامانه جامع گردشگری مکان محور را در این زمینه طراحی و راه اندازی نماید.

آرمان

هدف از شکل گیری پلتفرم گردشگری بیندور این است که گردشگران به راحتی و در کمترین زمان در هر موقعیت، مکان‌ها و تاسیسات گردشگری را در اطراف خود و یا مقصد مورد نظر  بر روی نقشه شناسایی کنند. استفاده از این پلتفرم گردشگری با ارائه اطلاعات دقیق و به روز منجر به آشنایی گردشگران با محیط پیرامون خود و مقصد مورد نظر قبل از سفر می شود و به کاربر این امکان را می دهد با استفاده از اطلاعات مربوط به یک موقعیت خاص و خدمات تجاری موجود، موقعیت مناسبی نظیر هتل، رستوران، فروشگاه، اقامتگاه های محلی، موقعیت مکان های طبیعی و نظایر آن را ﺩﺭ ﻗﺎﻟﺐ ﻧﻘﺸﻪﻫﺎﻯ ﮔﺮﺍﻓﻴﻜﻰ ﻭ ﻳﺎ ﺗﺼﻮﻳﺮﻯ ﻭ ﻣﺸﺨﺼﺎﺕ ﺗﻮﺻﻴﻔﻰ ﺁﻧﻬﺎ ﻣﺜﻞ ﻗﻴﻤﺖ ﺗﺴﻬﻴﻼﺕ ﺍﻗﺎﻣﺘﻰ، ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺁﻧﻬﺎ ﻭ ﻓﺎﺻﻠﻪ ﺑﺎ ﺩﻳﮕﺮ ﻣﺮﺍﻛﺰ ﺗﻔﺮﻳﺤﻰ ﻭ… را بدون تلف نمودن زمان به راحتی پیدا کنند.

به طور کلی می توان گفت با توجه به اینکه درک ﻧﻴﺎزﻫﺎی ﮔﺮدﺷﮕﺮی، در ﺑﺮﻧﺎﻣﻪرﻳﺰی و اداره ﺟﺮﻳﺎن ﮔﺮدﺷﮕﺮی اﻫﻤﻴﺖ اﺳﺎﺳﻲ دارد و اینکه ﺑﺪون اﻃﻼﻋﺎت دﻗﻴﻖ ﻧﻴﺎزﻫﺎی ﮔﺮدﺷﮕﺮی، دوﻟﺖﻫﺎ، آژاﻧسﻫﺎی ﻣﺴﺎﻓﺮﺗﻲ و ﻫﺮﻳﻚ از ﻣﺘﺼﺪﻳﺎن اﻣﺮ ﮔﺮدﺷﮕﺮی ﻗﺎدر ﻧﺨﻮاﻫﻨﺪ ﺑﻮد، ﺳﻴﺎﺳﺖﻫﺎی ﮔﺮدﺷﮕﺮی را اﺟﺮا و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪرﻳﺰی ﻛﻨﻨﺪ، بنابراین تیم اجرایی پلتفرم گردشگری بیندور سعی نمودند با فراهم نمودن این پلتفرم جامع گردشگری که قابلیت ارائه گرافیکی ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﻣﻜﺎﻧﻰ وسیع ﻛﻠﻴﻪ ﭘﺎﺭﺍﻣﺘﺮﻫﺎﻯ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﻯ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻗﺎﻟﺐ ﻧﻘﺸﻪ ﻭ تصاویر دارد به گسترش و شناسایی نواحی ناشناخته و بکر گردشگری پرداخته و با اطلاع رسانی در حوزه گردشگری راهنمای خوبی برای کاربران در این زمینه باشند.

2 thoughts on “درباره بیندور

 1. فاطمه سعیدی گفت:

  مطلب کمی نقص داشت ، لطفا کاملش کنید متشکرم

  1. مدیریت سایت گفت:

   با سلام و احترام
   در اسرع وقت کامل خواهد شد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *